Výlet do Adršpašsko-teplických skal

Adršpašsko-teplické skaly

Adršpašské a Teplické skály jsou odděleny 7 km dlouhým kaňonem Vlčí rokle. Ve skalním městě Adršpach jsou k vidění až 90 metrů vysoké skalní věže, hluboké soutěsky, vodopád nebo 2 jezírka.

Výlet do Broumovských stěn a Ostaš

Broumovské stěny a Ostaš

Broumovské stěny je 12 km dlouhý výrazný hřeben a jsou tvořeny samostatnými skalními městy. Nachází se mezi městy Broumov a Police nad Metují.

Návštěva Benediktýnského kláštera v Broumově

Benediktinský klášter v Broumově

Broumovský klášter byl vybudován na místě původní tvrze v první polovině 14. století. Klášter je otevřen celoročně a nabízí jak tradiční, tak speciální prohlídky nebo posezení v klášterní kavárně.

Výlet do muzea stavebnice MERKUR v Polici nad Metují

Muzeum stavebnice MERKUR v Polici nad Metují

Muzeum nabízí ke shlédnutí největší stavbu Ocelového města (STAHLSTADT) postavenou z MERKURU, která je zapsaná v Guinnessově knize rekordů.

Návštěva zámku v Náchodě

Zámek Náchod

Náchodský zámek je přestavěný hrad.

Návštěva zámku v Novém Městě nad Metují

Zámek v Novém Městě nad Metují

Zámek byl při založení zahrnut do opevnění města, je však od města oddělen výrazným příkopem.

Výlet do dělostřelecké pevnosti Dobrošov

Dělostřelecká pevnost Dobrošov

Pevnost byla budována v rámci československého opevnění budovaného v třicátých letech. Patřila mezi páteř obrany československého opevnění na severní hranici Československa.

Návštěva hospitalu Kuks a Braunova Betléma

Hospital Kuks a Braunův Betlém

Areál Nového lesa u Kuksu nazývaný Betlém je unikátní barokní sochařsko-krajinářskou realizací, vytvořenou v letech 1718–1732 za účasti významného barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna.

Výlet do ZOO Dvůr Králové nad Labem

ZOO Dvůr Králové nad Labem

Zoologická zahrada Safari park Dvůr Králové je vzdálená cca 25 km od naší roubenky. Zoo se přednostně orientuje na africká zvířata, a to již od konce 60. let 20. století.

Výlet do Babiččina údolí

Babiččino údolí

Název údolí je odvozen od názvu díla Boženy Němcové – Babička, jehož děj sem spisovatelka umístila. Krajinu Babiččiným údolím nazval poprvé roku 1878 spisovatel Otakar Jedlička působící ve Smiřicích j...

Výlet do Krkonoš

Krkonoše

Na území Krkonoš se vyskytují reliktní a endemické druhy rostlin a živočichů. V Krkonoších se nalézají největší plochy ležící nad horní hranicí lesa v České republice.

Koupaliště Chvaleč a Petříkovice

Koupaliště Chvaleč a Petříkovice

V blízkosti roubenky je letní koupaliště, takže v horkých letních dnech nemusíte chodit daleko.